Hacamat kireçlenmeye iyi geliyor mu ?

hacamat bilindiği gibi bir çok derde deva olan ve bugün modern tıbbın bile kabul (modern tıp kabul etmese de umurumda değil) ettiği bir şifa yöntemidir. hacamat, vücudumuzun değişik yerlerine uygulanır. şikayete konu olan vücut bölgenize hacamat yapabiliriz. ancak hacamatı öyle kafanız estiğinde yaptıramazsınız. hacamat yaptırmanın günleri vardır. ben burada hacamat günlerinin üzerinde durmayacağım, merak edenler için şu bağlantı iş görür niteliktedir.

geçmişte ağır spor yapmanın bedelini ödüyorum. kolları bir hayli fazla çalıştırdığım için şu an hareketsiz kalan kollarım ağrıyor. bu ağrı omuz bölgesinde. doktora gittim röntgen çekti ve her iki omzunuzda da kireçlenme var dedi. fizik tedavi verdi ve al bu kağıttaki hareketleri her gün yap dedi. aşağıda kağıtta bulunan hareketleri yapıyorum…

yukarıda görülmekte olan hareketleri her gün 1 kere kesin olmakla birlikte bazen günde 2 defa yapıyorum. ama omuzlarım halen ağrıyor. bu ne pis bir ağrı böyle, insanın kolunu kesip atası geliyor.

her sene düzenli olarak hacamat olan biriyim. bugün ise hacamat günü, çok güzel bir gün…

22 nisan 2019 !

hacamat olmak için kağıthane’den fatih çarşamba’da bulunan hacamat yerine gittim. yıllardır hep aynı yerde hacamat olurum. her gittiğimde 4 kupa hacamat olurum. geçen sene ilkbahar ve sonbahar olmak üzere 2 defa hacamat yaptırmıştım.

bugün gittiğimde omzuma bir hacamat yaptırayım dedim. ben genelde bir tane kafa arkasına 3 tanede sırt (kalp arkası karaciğer filan) bölgesine yaptırırım. zaten 4 den fazla yapmıyorlar. bugün omzumda meydana gelen kireçlenme için bir hacamat yaptırdım.

şu an hacamat yaptırdım ve aradan 6 sata filan geçti. çok memnunum. hakikaten böyle olursa süper olur valla. ağrım yarı yarıya hatta daha fazla azaldı diyebilirim.

daha sonra interneti okuduğumda bacaklarda meydana gelen kireçlenmeler içinde hacamat yapıldığını öğrendim. yani arkadaşlar bu hacamat öyle harika bir şey ki, ağrıyan her yerinize hacamat yaptırabiliyorsunuz. ben fatih’e sürekli gittiğim yeri size tavsiye ediyorum aşağıda söz konusu arkadaşın kartının resmini verdim. isteyen gitsin yaptırsın ancak gitmeden evvel doğru tarih olup olmadığını internetten araştırsın.