Periodontoloji bölümünden randevu alma ?

periodontoloji bölümünden randevü almak nasıl ? okmeydanı diş hastanesinden periodontoloji bölümüne randevü alma, periodontoloji randevu nasıl alınır ?

periodontoloji bilindiği gibi diş eti rahatsızlığıyla ilgilenen bir bölümdür. periodontoloji hakkında kısa bir bilgi verecek olursak:

PERİODONTOLOJİ NEDİR? periodontoloji; dişleri çevreleyen dokuların sağlığıyla ilgilenen bilim dalıdır. dişleri çevreleyen dokular hem sert hem de yumuşak dokulardan oluşur. diş yüzeyi ve kemik sert dokuları oluştururken, diş etleri de yumuşak dokuyu oluşturur. dişleri çevreleyen destek dokuların ve dişetlerinin sağlığı demek olan periodontal sağlık, ağız ve diş sağlığının önemli bir parçasını, ağız ve diş sağlığı da genel vücut sağlığının ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

devlete ait diş hastanelerinin periodontoloji bölünden randevu almak imkansız gibi bir şeydir. evet ! yanlış okumadınız. periodontoloji bölümünden randevu almak adeta aslanın ağzından yemek almak gibi zor bir şeydir.

periodontoloji bölümünden randevu almak için izlenmesi gereken yollar şu şekildedir. (önceden periodontoloji bölümünden randevu almak için okmeydanı diş hastanesinin kendi web sitesine giriyor ve buradan çok rahat bir şekilde randevu alabiliyorduk ama işi öyle zorlaştırdılar ki anlatamam ) periodontoloji bölümünden randevu almak için:

  • evvela normal bir diş hekiminden randevu alacaksınız
  • normal diş hekiminden mhrs üzerinden randevu aldınız diyelim…
  • gününüz geldi ve normal diş hekimine muayene olmaya gittiniz…
  • diş hekimine şikayetiniz söylediniz…
  • normal diş hekimi sizi “incelenmesi gereken hasta” kategorisinde yeşil alana alacak !
  • diş hekimi sizi “yeşil alana” aldığı anda siz mhrs üzerinden periodontoloji bölümüne randevu almaya hak kazanacaksınız.
  • normal diş hekimi sizi takip edilmesi gereken hastalar kategorisinde yeşil alana almadan periodontoloji bölümüne randevu alamazsınız.

burada ki mantık şudur:

periodontoloji bölümüne sevk olmadan evvela sizi normal bir diş hekimi kontrol edecek. normal diş hekimi kendisinin tedavi edemeyeceği bir durum ile karşılaşırsa işte o zaman sizi periodontoloji bölümüne sevk edecek.

DİKKAT:  normal diş hekimi sizi periodontoloji bölümüne sevk ettiğinde size herhangi bir randevu vermiş olmuyor !!! sadece sizi “yeşil alana” alıyor. randevu almak sizin işiniz. periodontoloji randevu alabilir misiniz alamaz mısınız o sizin meseleniz yani…yeşil alana alındığınız halde periodontoloji bölümünden randevu almak neredeyse imkansızdır. bu konuyla ilgili binlerce şikayet olmasına rağmen yetkililerin duyarsızlığı çok ilginç !