Yapı kredi bankası atm’den fazla para çektim diye haber vermeden komisyon aldı.

evet! başlıktan da anlaşılacağı üzre durum bu ! yapı kredi denilen bankada hesabım var. kullanmadığım, sevmediğim, nefret ettiğim bankalardan bir tanesi, hatta en başındaki…

bu bankayı kullanmıyorum. 100 TL puan kazanmak için otomatik fatura talimatı verdim. işte hepsi bu ! yani aktif olarak kullandığım bir banka değil. devletin mis gibi bankaları varken bu tip özel banka kullanmak bana saçma geliyor. zaten artık herşey ya mobil-internet uygulamalarında ya da atm’de bitiyor kısacası şubeye gitmeye gerek yok. ve en yaygın ATM ise kamu bankalarına ait. devletin memurları ise eskisi gibi değil, güler yüzlü, yardımsever. şayet kamu bankalarına ait (ptt dahil) bir para kartınız varsa mesela ziraat bankası… işte bu kartınızla bütün kamu bankalarının atm’lerini kullanabilirsiniz; para çekip, para yatırabilir ve bakiyenizi kontrol edebilirsiniz hemde tek kuruş ücret ödemeden. ne güzel bir şey değil mi ?

geçen gün yapı kredi denilen bankaya 2000 lira eft geldi. gidip atm’den çekeyim dedim. 10 lira komisyon çekmişler 🙂 çeksinler eyvallah ama bir uyarı verselerdi ben o parayı şubeden çeker ve 10 lirayı ödemezdim. sinirlendiğim nokta işte bu. uyarı versene kardeşim !

10 lira komisyon çekilecek desene !

demediler.. bende parayı çektim. sonra tesadüf eseri mobil uygulamaya girdiğimde (mobil uygulamaları 5 para etmez. faturaları canlı olarak takip edemiyorsun. mesela faturam kaç para geldi kardeşim ? yok ! göremiyorsun ancak ödenince haberin oluyor, saçmalığa bak) 10 liralık bir komisyon çekildiği gördüm. zaten nefret ediyordum bu bankadan büsbütün midem bulanmaya başladı.

fırsatçı adamları sevmem ! bu tip insanlardan, kurumlardan nefret ederim.

ah şu insan bir hata yapsa da ona bir ceza kessem diye sırtlan gibi köşede pusuda bekleyen insanlardan da nefret ederim.

son söz :

ALLAH YEDİRMESİN !