Şarjlı el feneri mi pilli el feneri mi daha iyi ?

malum olduğu üzre ülkemizde sık sık elektrik kesintisi meydana geliyor. elektrik kesintisi meydana geldiğinde aniden kesilen elektrik, evimizde bulunan muhtelif elektronik eşyaların bir çoğuna çok ciddi zarar veriyor. hatırlıyorum da yıllar önce güpegündüz elektrik kesilmişti; bende o arada masa üstü bilgisayarımda bir şeyler yapıyordum, pat diye gitti elektrikler… ve bir kaç saniye içinde geri geldi fakat olan olmuştu… bilgisayarım çalışmıyordu. bilgisayarımı bilgisayarcıya götürdüğümde ana kartın üzerindeki ram’lerin yandığını söylemişti. gittim yeni ram aldım. tabi ki ana avrat sövmeyi de ihmal etmedim. bedavadan bilgisayarım bozulmuştu… ama ben genede şanslıydım; bazılarının avuç dolusu para vererek satın aldığı buzdolabı, televizyonu bile zarar görmüştü.

gerizekalı herifler oyun oynar gibi elektrik aç kapa yapıyorlar. ben yaşanan elektrik kesintilerinin bir arızadan kaynaklandığına filan inanmıyorum çünkü bütün iyi niyetlerim suistimal edildiği için artık olaya iyi niyetli yaklaşmıyorum. bana elektriği kasten kesiyorlarmış gibi geliyor. arıza varmış ondan kesiyorlarmış.. yıllardır aynı terane 🙂 ya ben eşek kadar adamın, doğduk elektrik arızaları vardı, koskoca adam olduk gene aynı arızalar devam ediyor. siz yıllar içerisinde hiç mi bir şey yapmadınız kardeşim, ne giderilemez bir arısaymış bu 50,100 senedir devam ediyor.

neyse lafı uzatmaya gerek yok. geberinceye kadar da bu memlekette elektrikler kesilmeye devam edecek. buna da adım gibi eminim.

her eve bir el feneri lazım. peki satın alacağımız el feneri şarjlı mı olmalı yoksa pilli mi olmalı. 

tabi ki el fenerimiz pilli olmalı. bunun aksi tartışma konusu bile olamaz. çünkü şarjlı el fenerleri zaman içerisinde işlevselliğini yitirdiği için çalışamaz hale geliyorlar. ve üstelik sürekli olarak el fenerinin içerisinde acaba şarj var mı diye kontrol edemeyiz. diyelim ki şarjlı el feneriniz var ve siz bu el fenerinin şarjını doldurmayı unuttunuz ve aniden karanlıkta kaldınız ? ne olacak ? tabi ki elektriğin gelmesi için dua edeceksiniz. ama şayet pilli el feneriniz olsaydı kesinlikle böyle bir sorunla karşılaşmayacaktınız.

herkese karanlıksız günler dilerim