Laptop’da telefonu modem olarak kullanıp internete bağlanıyorum ama wifi ile bağlanamıyorum

evet dostlar başlık biraz karışık oldu sanırım ama meseleye hakim arkadaşlar benim ne dediğimi anladı 🙂 zira konuyla ilgili doğru düzgün ne bir yazı var nede başka bir şey. oysa bu sorunu bir çok insan yaşıyor.

peki sorun nedir ?

özetleyecek olursak;

laptomuz var ve biz bu laptopla elimizdeki telefonu modem olarak kullanıp internete bağlanıyoruz ama wifi bağlanamıyoruz. ne kadar aptalca bir şey değil mi ? adama kafayı yedirtir. nasıl oluyor bu dediğinizi duyar gibiyim.. evet çok saçma ! laptop telefonu modem yapınca internete bağlanıyor ama aynı evdeki modeme bağlanmıyor. eğer laptopda bir bağlantı problemi varsa neden akıllı telefonu modem olarak kullandığımızda internete bağlanıyor peki ? demek ki laptopun bağlantısında bir problem yok , peki sorun nerede ?

telefonla wifi bağlanıyorum ama laptopla bağlanamıyorum

laptopunuzda kullandığınız antivirüs yazılımı nedir ? sakın eset internet security olmasın 🙂

evet arkadaşlar şayet kullandığınız antivirüs yazılımı eset internet security ise sizin wifi bağlanmanızı işte bu antivirüs programı engelliyor.

hemen işin çaresini yazalım :

eset internet security açıyoruz, ayarlardan sonra ağ korumasını tıklıyoruz en altta sorun giderme sihirbazı olan yeri tıklayın.

üste bulunan resimdeki yere girdiğinizde (nasıl girileceğini az evvel anlattım, çok basit) sağda duran engellemeyi kaldır butonunu tıklayın ve wifi yeniden bağlanmayı deneyin. (bu arada tanımlı ağların hepsini unut yapın yani silin) olmadıysa başka bir sekmenin engellemesini daha kaldırın ve yeniden girmeye çalışın.