Uzaktan kumanda olmadan klima çalıştırmak

UZAKTAN KUMANDASI OLMADAN KLİMAYI ÇALIŞTIRABİLİR MİYİZ ?

uzaktan kumandanız olmadan klimanızı çalıştırmak mümkün müdür ?

bazı klimalar kumanda olmadan kesinlikle çalışmaz.klimanızın tıpkı tüplü televizyonlarda olduğu gibi ön panelinde ayar tuşları varsa mesele yok, klimanızı kumandası olmadanda çalıştırabilir, açıp kapatabilirsiniz yani böyle bir durumda klimanızı uzaktan kumanda olmadan da çalıştırabilmeniz mümkündür, yeter ki iç ünitede bulunan klimanın tuşları olsun.

KLİMANIN AÇMA KAPATMA TUŞLARI NEREDE ?

klimanızın iç ünitesinde bulunan açma kapatma yani power tuşu açıkta değildir. bu tuşa ulaşmak için klimanızın panelini açmanız gerekir. panelin iç kısmı açtıktan sonra sağ ya da sol tarafta küçük siyah bir düğme vardır işte bu düğme klimanızı açıp kapatmaya yarar ama hava ayarı yapmayabilir.

klimanızın paneli açılmıyorsa içine de ulaşmanız mümkün değildir dolayısıyla klimanızı açıp kapatamazsınız. bu durumda yeni bir klima uzaktan kumandası satın almanız icap eder.

Klimanızın ön panelinde şayet ayar tuşları gibi herhangi bir fonksiyon yok ise şu halde klimanızı uzaktan kumanda olmadan çalıştırmanız mümkün değil. hemen yetkili servisi ayarak klimanızın marka ve modelini söylemelisiniz ve yeni bir kumanda satın almalısınız tabi ki klimanız çok eski ise kumanda bulmakta zorlanabilirsiniz.

aslına bakarsanız en iyisi gidip bir tane klima kumandası satın almaktır. hem sürekli olarak klimanın ünitesini açıp kapatmakla uğraşmazsınız hem de klimanın tüm fonksiyonlarına kumandası ile ulaşmış olursunuz.

2 yorum

  1. çok işime yaradı bu bilgi gerçektende klimanın iç ünite kapağını açtığımda minik siyah bir düğme var oraya bastığımda klimayı kontrol edebiliyorum ama söylediğiniz gibi zahmetli bir iş ..müsait olunca ilk işim klima uzaktan kumandası satın almak olacak 🙂

Yorumlar kapatıldı.