Pdf formatındaki dosyaları açan çok küçük mini bir program

pdf formatı bilindiği gibi dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan dosyalama programlarından bir tanesidir. pdf formatında ki dosyalara bir kaç örnek verecek olursak, banka ekstreleri pdf formatındadır, bir mağazanın ürünleri; örneğin 2019 yaz kış kataloğu gene pdf formatındadır. pdf formatında bulunan kataloğu bilgisayarınıza indirdikten sonra pdf formatını açan bir programınız yoksa söz konusu içeriği kesinlikle görüntüleyemezsiniz.

piyasada bir sürü pdf okuyucu program vardır ancak bu programların büyük bir kısmının kapladığı yer o kadar fazladır ki anlatamam. yani ayda yılda bir pdf formatında dosya açacaksınız diye devasa büyüklükteki programları bilgisayarınıza indirmenize, kurmanıza gerek yok. az son aşağıda linkini vereceğim yaklaşık 3 mb’lık program işinizi fazlasıyla görecek.

Pdf formatında dosyaları açan program

pdf formatındaki dosyaları görüntülemek için yüzlerce program vardır, bu programların bazılar vardır ki çok büyük ebattadır oysa size sadece minik bir pdf dosya açıcı lazım. işte size tam aradığınız pdf türü dosyaları açan 2,64 MB lık harika ötesi bir program. prpgramın adı foxit reader.

aslında buna program demek yanlış olur çünkü bildiğiniz programlar malum olduğu üzere bilgisayara kurulmak suretiyle kullanılır oysa bu programı kullanmak için bilgisayarınıza kurmuyorsunuz. kullanımı son derece basit, dosyayı indirin ve görüntülemek isteğiniz evrak “rar” lı ise evvela “rar” dosyayı açın daha sonra pdf formatındaki dosyanı sürükleyip foxitReader adlı programın içine atın hepsi bu kadar.

en aşağıda ki linki tıkladığınızda karşınıza şöyle bir uyarı gelecek; bu uyarının altında bulunan indir linkini tıklayın:

Üzgünüz, bu dosya türünü web tarayıcınızda ön görüntüleyemiyoruz. Bu içeriği görüntülemek için lütfen indirin ve cihazınızda açın.

indir butonun tıklayın ve indir.

pdf formatındaki dosyaları açan programı (foxit reader) indir