Bebek beşiği elektrikli sleeper videosu, bebek için işe yarıyor mu ?

bebeği olan her annenin istediği bir alettir bu elektrikli sallanan bebek beşikleri…

anne evde yemek yaparken bebeği ağlar. işte o anda elektrikli sallanan bebek beşiği annenin imdadına yetişir. anne, bebeğini elektrikli sallanan bebek beşiği bıraktığında (şayet bebeğin karnı aç, gazı yok ve altını ıslatmamışsa) bebek kendi kendine dalıp gidecektir. çünkü bebekler sallanmayı çok sever. ağlayan bir bebeği (şayet bir problemi yoksa) kucağınıza alıp bir ileri bir geri gezdirdiğinizde bebeğinizi büyük ihtimalle sustuğu göreceksiniz. bebek kucağınızda sizinle birlikte volta atarken etrafı izleyecek ve keyfi yerine gelecektir. bebeği kucağınızda “voltaya” alıştırdıysanız devamlı “volta” ister, buna dikkat edin 🙂

bazı bebekler elektrikli sallanan bebek beşiğini pek sevmez hatta hiç hoşlanmaz. bunun sebebi bebeğin elektrikli sallanan bebek beşiğinden korkmasıdır. beşik, sallanmaya başladığı anda bebek ağlamaya başlar.

elektrikli sallanan bebek beşiği; adı üzerinde elektrikle çalışan ve çalışırken klasik müzik çalan bir alettir. bebek beşiği ileri geri hareket ederken rahatlatıcı klasik müzik çalar (bu müzikler beşiğin marka ve modeline bağlı olarak değişir) bebeğin huzurlu olmasını sağlamaya yarayan bu klasik müzikler bir kaç adetten oluşur ve değiştirilebilir. bu müzikler gerçekten de huzur vericidir.

piyasada yüzlerce elektrikli sallanan bebek beşiği vardır. hepsinin amacı aynıdır aslında; bebeğinizi sallamak… bu aletin kademeleri sayesinde yavaş, orta ve hızlı olmak üzere “sallama seviyeleri” vardır. çok hızlı da sallamak iyi değildir hem bebeğiniz korkar hemde bebek beşiğinin motorunu yakarsınız.

son olarak şunu söylemek isterim: bebek beşiğiyle işiniz bittiğinde aletinin elektrik kablosunu prizden mutlaka çekin. bu tip aletlerin prizde takılı kalması sağlıklı değildir. kesinlikle bunu alışkanlık haline getirmelisiniz ve bebeğiniz beşikte yokken söz konusu aletin kablosunu prizden çekiniz.

aşağıda sleeper markalı elektrikli sallanan bebek beşiğini çalışırken görmektesiniz:

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.