İkinci el çamaşır makinesi motoru nerede satılır ?

evinizde kullandığınız çamaşır makinesinin en hassas ve bozulmaya elverişli parçası motorudur. çamaşır makinesinin motorun bozulduğunda çamaşır makineniz çiziksiz sıfır gibi yepyeni bir makinede olsa yeri çöptür yani hiç bir işe yaramaz. oysa çamaşır makinesinin yanan motorunu değiştirdiğinizde ortalama olarak 200 liralık bir masrafla işin içinden çıkmış olursunuz.

satın aldığınız motoru kendiniz değiştiremezsiniz (bu işten anlayanlar hariç) çamaşır makinesinin motorunu değiştirmek için bu işten anlayan bir mekanikçiden ücret karşılığı yardım alabilirsiniz. bunu şunun için söylüyorum; siz, motoru yanan çamaşır makinesini  bir tamirciye götürdüğünüzde 150 liralık bir işi 700 liraya yapacaklardır, bunu hepimiz biliyoruz… işte bende diyorum ki, motoru yanan çamaşır makinesini bu işten anlayan birine değiştirtirirsek cebimizden çıkacak olan para en fazla 200 liradır.

çamaşır makinesinin motorunu değiştirmek için illa çamaşır makinesi tamircisi olmaya gerek yok. bazı meslek dallarında çalışan kişiler bu işi çok basit bir şekilde hallederler. örneğin bir araba tamircisi için çamaşır makinesinin motorunu değiştirmek çocuk oyuncağıdır. eğer bir araba tamircisi  çamaşır makinesinin motorunu değiştiremiyorsa gitsin kafasına sıksın ! intihar etsin.

halk olarak 3 liralık işlere 25 lira ödemesinden bıktık. adamın yapacağı iş 10 liralık bir iş ama bizden 100 lira istiyor. bu seferde işinizi kendiniz yaptığınız zaman abi biz ne yiyecez, ekmeğimizi elimizden alıyorsunuz diyorlar. sen hiç bir şey yeme aslanım git taş topla onları ye.

işte size piyasada satılan bazı çamaşır makinesi motorlarının sıfır fiyatları. aşağıda çamaşır makinesi motorlarının sıfır fiyatını görmektesiniz, ikinci el çamaşır makinesi motorları aşağıdaki fiyatlardan dahada düşüdür. ikinci el çamaşır makinesi motorlarını, alım satım yapan internet sitelerinden, hurdacılardan bulabilirsiniz.

aşağıdaki fiyatlar NİSAN 2019 yılına aittir.