Kapalı kart ödül aktarımı nedir ?

garanti bankasında kullandığım bir tane kredi kartım var. bu kart yıllık aidat ücreti olmayan flexi kart. hayatımda en nefret ettiğim şeylerden bir tanesi kredi kartına yıllık aidat ücreti ödemesi olduğu için aidatsız kredi kartı kullanıyorum. bu arada bilmeyenler için söylemek de fayda var, her bankanın aidatsız kredi kartı bulunur. aidatsız kredi kartı talep eden her müşteriye banka aidatsız kredi kartı vermek zorundadır !!! hemde her banka. veremem edemem diyemezler çünkü bu yasal bir zorunluluktur. ancak aidatı olmayan bu türden kredi kartlarının bir dezavantajı vardır, oda şudur: normal kartlar gibi bol taksit imkanından faydalanamazsınız.

neyse efendim konumuz bu değildi 🙂

kapalı kart ödül aktarımı nedir ? 

geçen gün kanepede uzanırken elimde telefon garanti bankasının uygulamasına girdim ve kart bilgilerine göz atarken kullanılabilir bonus miktarının 15 lira olduğunu gördüm. bu bonuslar neyin nesiydi ?

öyle ya ! bir önceki alışverişimde bütün bonuslarımı kullandığım için hiç bonusumun olmaması gerekiyordu…

15 liralık bonusun karşısında “kapalı kart ödül aktarımı” yazıyordu !

google amcaya sordum nedir bu kapalı kart ödül aktarımı diye ama her zaman olduğu gibi doğru düzgün bir cevap bulamadım en iyisi garanti bankası müşteri hizmetlerini aramaktı hiç üşenmeden müşteri hizmetlerini aradım. karşıma çıkan yetkiliye kapalı kart ödül aktarımı nedir diye sorduğumda bana verdiği cevap:

daha önceden kullandığınız ancak kapatılmış olan kartlarınızda birikmiş olan bonusların halihazırda kullandığınız kartınıza yüklenmesi işlemidir dedi.

iyide benim kullanmadığım kart var mıydı ki ? demek ki varmış ! uzun yıllar önce bonus kart kullanıyordum (yıllık aidat kazıklarını yediğim zamanlarda) demek ki eski bonus kartım da yıllar önce birikmiş bonus puanlar varmış. yıllar önce diyorum çünkü ben şu anda kullandığım flexi kartımı en az 5 yıldır kullanıyorum. demek oluyor ki yüklenen bu puanlar 5 sene evveline ait. ilginç bir durum valla 🙂