Hepsijet denilen firmadan şikatçiyim

sorun ne biliyor musunuz aslında ? sorun, hepsijet denilen kargo firması eyvallah ama bu kargo firmasını kullanan kurumsal firmalar… evet kabahatli olan bunlar aslında… Allah’ını seven google arama motoruna hepsijet şikayet yazsın ve söz konusu kargo firması hakkında dile gelen şikayetleri bir okusun… nedir ya bu ? bu nasıl bir memleket !

bir sürü şikayet var adamlarla ilgili ! bu kadar fazla şikayet alan bir kargo firmasıyla siz iş yapar mısınız ? soruyorum size ? peki  bu devlet, bu sanayi ve ticaret bakanlığı ne iş yapıyor ? ben anlamıyorum abicim ! bir firma hakkında üç beş şikayet önemli değilde, bir sürü şikayet varsa kalkın bi ilgilenin bilader. siz devletsiniz öyle değil mi yani bizim haklarımızı korumakla görevlisiniz. adamlar kendilerine teslim edilen kargoyu aylarca sahibine teslim etmiyor, sitelerinde bulunan çağrı merkezi dedikleri (!) telefon kasti olarak kimseye cevap vermiyor. ben hayatımda bunlar kadar sorumsuz bir kargo (!) firmasına rastlamadım, bunan inanın. göbeğim patladı resmen.

internetten oldukça fazla alışveriş yapan biriyim. ama dedim ya az evvel, bunlar kadar sorumsuzunu görmedim ben.

efendim olay şöyle gelişti, morhipo denilen siteden (hayatımda ilk ve son yaptığım alışverişti bu. bir daha morhipo denilen siteden bedavaya mal verseler bile tenezül etmem; o kadar nefret ettim bu adamlardan yani) kendime bir ayakkabı aldım. parayı, malum olduğu üzre “cırt” diye çektiler. bir kaç gün sonra ayakkabı paketlendi, kargo firmasına teslim edildi yazıyordu. bende bizim malum kurumsal firmalardan bir tanesi sandım. birde baktım hepsijet diye bir kargo firması… kim lan dedim kendi kendime bu firma ?!. çünkü hayatımda ismini ilk defa duydum.

aradan 3 beş gün geçti bizim ayakkabı piyasada yok. morhiponun sitesine giriyorum orada aynı şeyler yazıyor: “siparişiniz kargo firmasına teslim edildi.” bir kaç gün daha bekledim. derken aradan 2 hafta geçti. giderek sinirlenmeye başladım. morhipoyu aradım telefona çıkan yok…  büsbütün deliye döndüm. zaten hepsijet midir nedir bu adamlara telefonda ulaşmak imkansız. yaptığım alışverişten öyle midem bulandı ki verdiğim siparişi iptal edecem ama buda olmuyor. iptal etmek için öncelikle kargonun size teslim edilmesi gerekiyor. olaya bak, adamlara elimizi verdik kolumuzu alamıyoruz  iyi mi ?

arkadaşlar ! kimseyle muhatap olamıyorsun. kimseye derdini anlatamıyorsun. karşında soru sorabileceğin tek bir canlı yok. dedim ya ben hayatımda bu kadar rezil bir alışveriş deneyimi yaşamadım.

hepsijet denilen kargocuların (!) komik olan bir şeyi daha var ki onu da paylaşayım sizinle. adamların kargo teslim saatleri sabah 9:00 ila gece yarısı 23.00 yani bu saatlerde evde olanız gerekiyor 🙂 ne demek 23:00 ? yahu küfür edecem de neyse. 23:00 birinin ziline basıp kargo mu teslim edilir arkadaş, bu nasıl bir firma böyle.

gözünü seveyim, aras’ın, yurt içi’nin, sürat’ın, ups’nin, ptt’nin.

lanet ettim morhipodan ürün aldığıma, alacağıma.

günler geçti aradan ve kargom geldi. alıveriş yaptığım tarihle kargonun teslim tarihi arasında o kadar uzun bir zaman var ki ben ayakkabıyı bile unutmuşum 🙂 baktım, bir araba; doblo türü panelvan bir araç, üzerinde firmaya ait ne bir logo var ne birşey. neyse burada keselim.