Dar banyonlarda kısa ayaklı lavabolar tercih edilmeli

banyonuzda yer darlığı sebebiyle sorun yaşıyorsanız en azından lavabo tercihinizi değiştirerek banyonuzu bir miktar rahatlatabilirsiniz. ancak bu yazım, banyosunda uzun ayaklı lavabo kullananları ya da bir iki şişe malzeme saklamak için “lavabosu içinde” koskoca banyo dolabı kullananları ilgilendiriyor. sade ve tek parça lavabo kullananları ilgilendirmiyor.

bir çok evde hiç kullanılmayan eşyaların varlığı insanların yaşam alanlarını olumsuz yönde etkiliyor ayda yılda hatta bazen hiç kullanılmayan eşyalar evin büyük bir bölümünü kaplıyor. banyolarımızda bundan nasibini almış durumda. banyolarımızda işe yaramayan bir sürü malzeme var. oysa işe yaramayan bu malzemeleri işe yarayan malzemelerle değiştirdiğimizde banyolarımızın kullanım alanlarında bir hayli rahatlama söz konusu olacak.

örneğin, banyosu dar olan ev sahibinin banyosunda kullandığı lavabo uzun ayaklı bir lavabo; resmi aşağıda görülmektedir.

bu lavabo normalinde geniş banyolar için kullanılmaktadır. banyonuz geniş ise ve yeteri kadar yeriniz varsa resimde görülmekte olan uzun ayaklı lavaboyu kullanmanızda bana göre bir sakınca yok. ancak, banyosunda doğru düzgün yeri olmayan ufak banyolar için resimde görülmekte olan ayaklı banyo lavabosunu kullandığınızda, hiç gereği yokken lavabo ayağı banyonuzu işgal etmekte. ne demek istediğimi aşağıda ki resme bakarak daha iyi anlayabilirsiniz.

kısa ayaklı lavabolar, küçük banyolar için ideal çözüm

görmüş olduğunuz gibi banyonuza kısa ayaklı bir lavabo monte ettiğinizde lavabonun altında duran banyo çocuk taburesine rahatlıkla yer kalıyor. oysa burada uzun ayaklı bir lavabo monte edilmiş olsaydı söz konusu banyo çocuk taburesini lavabonun altında bir yere koyma imkanımızda olmayacaktır.

görsel anlamda da şık bir bir görüntüye sahip olan kısa ayaklı lavabolar, kesinlikle yeri dar olan banyo sahiplerinin tercih etmesi gereken banyo malzemesidir.

1 yorum

  1. Şu öavabolardan bende çok memnunum kısa olması çok büyük avantaj sağlıyor banyo hissedilir oranda genişlemiş gibi oluyor diğer uzun ayak lavabo insanın ayağına filan takılıyordu

Yorumlar kapatıldı.