Çamaşırların daha da güzel kokması için doğal yöntemler nelerdir ?

koku bazı insanlarda takıntıdır. bazı insanlar güzel kokuyu sever. bu insanlar ister ki çamaşırlarım, kıyafetlerim mis gibi koksun 🙂 peki çamaşırların daha da güzel kokması için doğal yöntemler nelerdir ? bu yazımızda çamaşırlarınızı olduğundan daha da güzel kokmasını sağlayacak doğal yöntemleri inceleyeceğiz.

Çamaşırların daha da güzel kokması neler yapılabilir ?

çamaşır yıkamak size neyi çağrıştırıyor ? çamaşırları makineye atmak ve uygun programı seçerek bir tuşa basmak, hepsi bu kadar mı ? oysa çamaşır yıkarken bir bazı önemli teknikleri bilirseniz çamaşırınızı nasıl uzun ömürlü kokuya sahip olmasını sağlamanız gerektiğinin bilgisine sahip olabilirsiniz. çamaşırlarınızın güzel kokması ve kokunun çamaşırınızın üzerinde daha da fazla uzun ömürlü olması için ne gibi işlemler yapmalıyız ? işte size merak ettiğiniz sorulara yönelik vereceğimiz cevaplar..

çamaşırlarımız, gündelik hayatımızda devamlı olarak kullandığımız kıyafetlerimiz ve eşyalarımızdır. koşuşturmaca, iş,güç derken kıyafetlerimiz haliyle kirlenir. kirli olan çamaşırlar zamanla yıkandıkça ve eskidikçe üzerinde koku hapsetme yetisini kaybeder. kıyafetlerinizi ilk aldığınız anda dada uzun bir zaman kokulu kalırken zamanla bu sürenin daha da aza indiğine hepimiz şahit olmuşuzdur. bu gibi durumda çamaşırınızın daha da güzel kokması için hangi yöntemler uygulamalıyız ki çamaşırlarımız daha da güzel koksun ? çamaşırınızı güzel kokutacak doğal yöntemler nelerdir ?

Çamaşırların daha da güzel nasıl kokar ?

aşağıda yer alan bilgiler çamaşırlarınızı doğal olarak dahada güzel kokmasını sağlamaya yöneliktir. bu bilgileri çamaşırlarınıza uyguladığınızda emin olun çamaşırlarınız misler gibi kokacaktır 🙂

ÇAMAŞIR YIKARKEN KULLANABİLECEĞİNİZ DOĞAL KOKULAR

  • nane yağını, sıvı çamaşır deterjanını koyduğunuz bölüme deterjanla birlikte ilave edebilirsiniz. nane yağı çamaşırlarınıza, hijyenik ve ferah bir koku sağlarken aynı zamanda keskin kokusuyla uzun ömürlü de olacaktır.
  • lavanta yağının keskin kokusunu bilmeyen yok. lavanta yağını sıvı çamaşır deterjanını koyduğunuz bölüme deterjanla birlikte ilave ediniz. uyku tutmayan kişiler için sakinleştirici özelliği olduğu olduğundan rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. (pijama ve yatak takımınız için ideal bir tercih)

  • çay ağacı yağı, antibakteriyel içeriğiyle kronik hasta olan çocuklar için mükemmel bir çamaşır esansı olarak bilinmektedir. çay ağacı yağını sıvı deterjanın olduğu bölüme ilave yapınız.
  • bebek ve çocukların kıyafetlerini yıkamak için okaliptüs yağını kullanabilirsiniz bu yağ nefes açıcı kokusuyla sinüs sorunu ve soğuk algınlığı durumlarında rahatlatma yapacaktır.
Çamaşırların güzel kokması için doğal yöntemler
  • papatya kokusunu her tarzda kıyafetlerinizle yıkayabilirsiniz. papatya yağını kullanırken sıvı deterjan bölümüne koyduğunuz kokunun çok keskin olmamasına özen gösteriniz.
  • biberiye yağı alerjik (kaşıntı) gibi durumlara iyi gelebilir ancak yün, saten ve ipek kumaşlarda kullanmanız önerilmez.
güzel kokan çamaşırlar
  • portakal veya limon yağının miktarını, sıvı deterjan bölümüne eklemeden önce lekeli kıyafetlerin yoğunluğuna göre ayarlayınız. lekeli olan kıyafetleriniz üzerinde leke çıkarıcı görevi üstlenecek ve keskin kokularıyla uzun ömürlü bir koku etkisi de sağlayacaktır.